ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8805730
*
nr 880 5730
Spegel
Venetziansk, höjd: 63
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2014
kl 19:51:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 23:40:17
1
100 kr
8/3 18:11:33
2
350 kr
10/3 15:57:07
3
250 kr
10/3 15:57:27
3
350 kr
10/3 16:20:40
3
400 kr
10/3 19:42:18
1
Vinnande bud
10/3 19:46:22
4
600 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetziansk
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 880 5730
Spegel
Venetziansk, höjd: 63
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/3 23:40:17 | 1 | 100 kr |
8/3 18:11:33 | 2 | 350 kr |
10/3 15:57:07 | 3 | 250 kr |
10/3 15:57:27 | 3 | 350 kr |
10/3 16:20:40 | 3 | 400 kr |
10/3 19:42:18 | 1 | Vinnande bud |
10/3 19:46:22 | 4 | 600 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetziansk
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45